KanserBeslenme

Prof. Dr. Erkan Topuz uyardı: Kanser olmak istemiyorsanız..!

Kanser üzerine bir çok çarpıcı açıklamalarda bulunan Onkoloji Enstitüsü direktörü Prof. Erkan Topuz’dan kanserden korunmak ve kanser hastaları için hayat kurtaran öneriler…

Kanserden korunmak için neler yemeliyiz?

Onkoloji Enstitüsü Direktörü Prof. Dr. Erkan Topuz, kansere karşı nasıl beslenilmesi gerektiği yolunda çarpıcı açıklamalarda bulundu. İşte Prof. Dr. Topuz’dan kanserden korunma reçeteleri…

Kolon kanserine deve dikeni sütü

Kolon kanserlerine gelince, kolon kanseri yapan nedir? Bir kere kabızlık en önemli faktör. Onun için bağırsaklarımızı muhakkak yumuşak tutalım. Kırmızı etten kaçalım. Mesela dandelion denilen bir bir madde vardır. Türkiye’de henüz yok .

Sonra taysıl dediğimiz deve dikeninin sütünden elde edilen bir madde vardır ki aşağı yukarı 30-40 yıldır Alman tıbbında 3-4 bin senedir dünya tıbbında vardır karaciğer kanserini korur. Kolon kanseri riski olanların günde bir gram Kalsiyum, 100 mg aspirin alması lazım. Hasta olanların ise yoğurt yemesi lazım sürekli olarak.

İlgili yazı: Kalsiyum Eksikliği ve Faydaları | Kalsiyum İçeren En İyi 10 Gıda

Meme Kanserine Keten Tohumu yasak

Sucuk, salam ve sosisten sakının “Beyaz un, beyaz şeker, konserve, sucuk, salam, sosis, hazır meyve suları, margarin; bunlar genellikle kanserojen maddelerdir. Soya yağı ve keten tohumu meme kanseri olan ve sektörleri pozitif olan hastalara vermeyin. Ancak soya yağı, soya sütü, keten tohumu çocuğumuz küçük ve kansere meyili varsa o zaman korur. Bakın ne kadar çelişkili.”

Meme Kanseri konulu yazılarımız

Kanser olan süt içmesin

Büyüme hormonu sütle de vücuda geçiyor. Bu sütü çocuklar için söylemiyorum, kanserli hastalara verdiğimiz zaman kanserde insülin seviyesini yani kanserojen maddeyi de yükseltiyor.

Süt konulu yazılarımız


Kanser hastaları neler yapmalı?

Bir kere kilo almamalılar. Spor yapmalılar. Yağlı gıdalardan kaçınmalılar. Hormonlu gıdalar almamalılar. Doğum kontrol hapı da almamalılar.”

Doğum kontrol hapına dikkat!

Kadınlar eğer memesinde fibrokist, ailesinde kanser varsa menopoza girdiği zaman kesinlikle hormon almamalı ve muhakkak çok sık meme kontrolleri yaptırmalı. Doğum kontrol hapını bir seneden fazla kullanmayın. Bir sene dinlenin. Çünkü over (yumurtalık) kanserini korur meme kanserini artırır.

Yoğurdu evinizde yapın

Doğal Ev Yoğurt Mayası Nasıl Yapılır?Keçi peyniri yiyin. Cevizi de unutmayın! Yoğurdun üzerindeki yeşil su mideye zararlıdır. Brokoli, karnabahar, lahana, kırmızı lahana, kıvırcık salata, semiz otu, kırmızı turp salatası, kereviz, yeşil kabak ama bunlar mevsiminde yiyeceksiniz, turfanda değil… Ayrıca bunlar kemoterapi esnasında yenmeli.

Yoğurt konulu yazılarımız

Karaciğer Kanserine Keçi Peyniri ve Çökelek

Şimdi soğan ve sarımsağa gelelim. Ceviz çok faydalı, günde 4-5 acı badem yenmeli. Kavrulmamış kayısı çekirdeğini 5 taneden fazla yemeyin, içinde bir madde vardır 15 tane yerseniz diğer tarafa gidersiniz. 3 kara üzüm, kara erik, kara kayısı ama tazesini yiyeceksiniz.

Kışın ise güneşte kurumuş gün kurusu makbuldür. Yoğurdu evde yapacaksınız. Katkısız olacak. Probiyotikten yapın ve soğuk sütün içine atın. Keçi peyniri ve çökelek de çok faydalıdır, özellikle karaciğer kanserine

Karaciğer Kanseri konulu yazılarımız

Kolon Kanserine / Bağırsak Kanserine Böğürtlen Şurubu

Süte bir bardak limon dökün, kesilsin ve içinde kalan peynirimsi kısmı dökün, suyundan bardak bardak için… Şile Ağva ve Kilyos’ta kendiniz toplayın böğürtlenleri. Kendisini yerseniz elledit asit var böğürtlenin hem yaprağında hem meyvesinde, hem kökünde.

Ama meyvesi bir ay sürdüğü için yaprağını veriyoruz. Böğürtleni bu mevsimde yani simdi alın toplayın, bunun şurubunu yapın. Çorba kaşığıyla, kolon kanserine büyük şifadır.

Kolon Kanseri (Bağırsak Kanseri) Konulu yazılar

Kırmızı et olarak kuzu yiyin

Genelilkle beyaz eti tavsiye ediyoruz. Balık tavuk hindi ve arkasından haftada bir kez kırmızı et veriyoruz. Ama lütfen kırmızı ette kuzu etini tercih ediniz. Çünkü genellikle zavallı kuzular hiçbir şekilde zehirlenmemiştir. Niye kırmızı et zararlı diyoruz. bakın hayvanlar genellikle otluyorlar.

ilgili yazı: İşlenmiş Et Ürünleri Kalın Bağırsak Kanseri (Kolon Kanseri) Riskini Arttırıyor

Etraftan inteksit (zehirlenmiş) dediğimiz otları yiyorlar o da doğrudan doğruya adalesine gidiyor Ayrıca biz bunlara growth factors yani büyüme hormonu veriyoruz. Bir de kırmızı etin öz yapısında kansorejen madde var. Zavallı kuzunun daha otlamadan gırtlağını kesiyoruz. Ne hormon veriyoruz ne bir şey

Kız çocuklarınıza asla turfanda yedirmeyin

20 yaşına kadar bu diyet yapılırsa %60 kurtulur. 20 yaşından sonra ise %20 korur. En çok kadınlarda görülen meme kanseri; kız çocuklarını hormonal beslenmelerden uzak tutmak lazım. Tüm gıdalarımızda hormon var. 15 Eylül’den 1 Ekim’e kadar domatesinizi salçanızı yapın. Sakın turfanda yemeyin.

Lahana meme kanserinin en büyük düşmanı

Karnabahar varken brokoli yemeyin. Brüksel lahanası değil, oturun 400 liralık lahana yiyin. Lahana brokoli semizotu karnabahar meme kanserinin en büyük düşmanları.

ilgili yazı: Lahana Suyunun 7 Şaşırtıcı Faydası

Fast-Food yiyenlerde beyin kanseri, Lenf kanseri ve Kan kanseri riski

12 yaşında erken bluğ, meme kanseri için çok önemli bir potansiyeldir, meme kanserini arttırır. Haftada 3 kez yada daha fazla fast-food yiyen gençlerde beyin kanseri Lenf kanseri ve kan kanseri 3 kat fazladır. Haftada 1 kere yesinler.

Lenf Kanseri ve Kan Kanseri konulu yazılar

En faydalısı kanola yağı

Fındık yağı, kanola yağı, zeytin yağını tavsiye ediyorum. Kanola yağı dünyada çok yaygın. Türkiye’ye de yeni girdi ve en ucuz en kaliteli bitki yağıdır. Kanola ve zeytin yağı, keten tohumu ve soya yağı vermeliyiz çocuklara.

Kadınlara kansere yakalanmadan önce vermeliyiz ama kadın kansere yakalandıysa bunları vermeyiniz çünkü kanseri azdırır. İlk başta korur sonra azdırır. Kemoterapide trombosit düşürdüğü iddia edilir.

Yağlar konulu yazılar

Yeşil çay prostat, meme kanseri, kolon kanseri ve mide kanserlerine karşı korur

Isırgan yaprağı, ısırgan kökünün çayı prostat kanserine faydalıdır. Yeşil çay prostat kanseri, meme kanseri, kolon kanseri ve mide kanserlerine karşı korur ancak iki kupa içeceksiniz. Şöyle birleştiriyorum hastalarıma; bir yeşil çay iki böğürtlen yaprağı üç limon kabuğu dört ısırgan yaprağını karıştırın.

Prostat Kanseri ve Mide Kanseri konulu yazılar

Kaynak: habertürk


Prof. Dr. Erkan Topuz Kimdir?

Prof. Dr. Erkan Topuz Prof Dr. Erkan TOPUZ 1946 yılında İstanbul Yeşilköy’de doğdu. Pertevniyal Lisesi’ni 1964 yılında bitirdi. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne girdi.

Prof. Dr. Erkan TOPUZ’un hekimlik görevine başladığı 1970 yılından bugüne kadar geçen süre zarfında yapmış olduğu birçok araştırma ve çalışmaların neticesinde yayınlanmış olan; 400’ün üzerinde yurt dışı makale ve bildiri özeti, 200’ün üzerinde ulusal yayını ve 45’in üzerinde de kitap ve kitap bölümü vardır.

Ayrıca, Meme, Akciğer, Gastrointestinal Sistem, Deri Kanserleri, Lenf Kanserleri, Jinekolojik Tümörler ve Alternatif Tamamlayıcı Tıp ile ilgili gibi birçok yurt içi ve yurt dışı seminer ve kongrelerde başkanlık ve sunumlar yapmıştır. Her yıl düzenlenen İ.Ü. Onkoloji Günleri kongresinde başkan ve konuşmacı olarak görev almaktadır.

Prof. Dr. Erkan TOPUZ, İstanbul Üniversitesi Onkoloji
Enstitüsü Müdürlüğü görevini 1994 yılından beri sürdürmüştür.

2017 yılından beri Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi (GOP) Onkoloji Koordinatörlüğünü sürdürmektedir.

http://www.erkantopuz.com/

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu