Kanser tanılarının sayısı son yıllarda ciddi şekilde artış göstermekte, hastalık şimdi Amerika Birleşik Devletleri’nde bir numaralı katil rahatsızlık olarak neredeyse kalp rahatsızlıklarının önüne geçmiştir. Şuan da her 3 kişiden biri kanser riski taşımakta. Son veriler ayrıca kanserin yılda en az 576,691, ya da TÜM ölümlerin yaklaşık % 23’ünü oluşturduğunu göstermiştir.

Uzmanlar genellikle sigara ve alkol gibi bariz sağlıksız yaşam tarzı tercihlerinin yanı sıra, çoğu zaman kanserin gerçek nedenini bilemiyorlar. Bununla ilgili farklı bilimsel görüşler olsa da, bu ölümcül hastalık için olası bir neden olarak, bir mantar enfeksiyonunun neden olduğuna dair yeni bir fikir ortaya çıkmıştır.

Basit Bir Mantar Enfeksiyonu Kansere Neden Olabilir

Kanser ve candida mantar hücreleriEv Medikal Ansiklopedisi’ne(The Home Medical Encyclopedia) göre, 1963’te tüm Amerikalıların yaklaşık % 50’si “tanınmayan” sistemik bir mantar enfeksiyonu geçirdi. Bu enfeksiyonun nedenini, bazıları antibiyotiklere, doğum kontrol haplarına, aşırı işlenmiş şeker ve tahıl tüketimine, ağır metal kontaminasyonuna, ksenöstrojenlere, alkole, sigaraya ve kronik stres olmak üzere çeşitli faktörlere bağlamıştır. Bu faktörler, aktif enzimler ve probiyotiklerden ciddi ölçüde eksik olan diyetlerle birleştiğinde, bugüne kadarki en yaygın mantar enfeksiyonlarından biri olan Candida albicans’ın yolunu açmıştır.

Candida Gibi Bir Mantar Sorunu Nihayetinde Bir Kanser Teşhisine Neden Olur Mu?

Robert Young’a göre, “Bakteriler, mayalar / mantarlar ve küfler kanserli bir durumun sebebi değildir, ancak bu problemler sağlıklı bir durumdan sağlıksız bir duruma dönüşen hücrelerin ve dokuların sonucu ve kanıtıdır.”

Ayrıca, “vücudun aşırı asitlenmesinin, kronik maya ve mantar enfeksiyonlarının gelişmesine ve bunun sonucunda hücrelerin ve dokuların kanserli bir duruma dönüşebileceği” gözlemlemiştir.

Bu teoriyi desteklemek, Candida gibi mayaların anaeroblar olduğu anlayışıdır, yani oksijen yokluğunda enerji üretirler. Kan akışında, vücudun belirli bölgelerini kolonize edebilir ve oksijen seviyelerini azaltabilirler. Sonuç olarak, yerel hücreler enerji sistemlerini oksijenden, hiç oksijen kullanmayana çevirir. İki kere ikiyi henüz bir araya getiremediyseniz, 1931’de Otto Warburg’a, oksijenin kanser hücrelerinin düşmanı olduğunu savunduğu için bir Nobel Ödülü verildiğini hatırlayın.

Ayrıca, bağırsaklarınızda ki yararlı bakterilerin, bağışıklık sistemi sağlığınızın yüzde 85’i kadarını, kanser karşıtı vitaminleri beslenmenizden çıkarmanız taktirde ve hatta kanser hücrelerine neden olan bir bileşik olan (sodyum bütirat) üretmeye başladıkları bilinmektedir. -destruct. Sistemik bir Candida enfeksiyonu yararlı bakterilerin işlevini ciddi şekilde bozabilir.

Johns Hopkins, ayak tırnağı mantarını tedavi etmek için yaygın olarak kullanılan bir ilaç olan itrakonazolün, anjiyogenezi(fizyolojik bir süreç olup, var olan damarlardan tomurcuklanma yolu ile yeni damarların oluşması, gelişmesi anlamına gelir.) de engelleyebildiğini, metastazlara (tüm vücut boyunca kanserin yayılmasına) olanak sağlayan yeni kan damarlarının büyümesini engelleyebileceğini buldu. Mayo Clinic, kanserin bir mantardan kaynaklanabileceğini veya geç evre fungal enfeksiyonlarından da kaynaklanabileceğini de doğrulamıştır.

Tüm Bu Gerçekleri Bilerek Bugünlerde Kanser Prevalansı Gerçekten Herkese Sürpriz Olur Mu? Kaçını yapıyorsun?

(Prevalans: Belirli bir nüfusta, belirli bir zaman dilimi içerisinde, çalışma kapsamında yer alan, belirli bir hastalık veya hastalıklara sahip tüm olguların oranıdır.)

  • Alınan antibiyotikler (veya herhangi bir reçeteli ilaç) kullanıyor musun?
  • Doğum kontrol hapı kullanıyor musun?
  • Organik olmayan gıdaları, şekerleri, tahılları(özellikle glüten içerenleri) ve nişastaları (patates gibi) tüketiyor musun?
  • Metal diş dolguları yaptırıp, aşı olup, civaya maruz kaldın mı?
  • Plastik kaplarda ki içecekleri ve yiyecekleri tüketiyor musun?
  • Düzenli olarak bira, şarap veya sert alkol içiyor musun?
  • Günlük olarak tüketiğin kafein miktarı?
  • Sigara kullanıyor musun?

Bu olgulardan herhangi biri, Candida’nın aşırı büyümesini kolaylaştırabilir. Ayrıca, sistemik bir Candida enfeksiyonu kolayca düzeltilemez – yaşam tarzınızdaki son değişiklikler enfeksiyona yakalandıktan sonra size yeterince yardımcı olamaz. Sağlıklı bir yaşam tarzı ve Candida’yı tamamen ortadan kaldırmak için enzimler ve probiyotik gıdalar açısından zengin bir beslenmeye geçseniz dahi kesin tedavi yıllarınızı alabilir.

“Önlem almak tedaviden daha etkilidir” derler. Klişe ya da değil, bu sözün arkasında ki fikir her zaman doğru olacaktır. Candida hakkında daha fazla bilgi edinmek ve nasıl önleneceğini öğrenmek için üzerinize düşünleri eksiksiz yapmalısınız. Sağlıklı bir yaşam tarzı belirleyin ve elbette, temiz ve sağlıklı yaşam hakkında en son haberleri takip ederek kendiniz eğitin.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here