Medical Cannabis - Kenevir YağıKanser

Rick Simpson Yağı: Cannabis Oil (Kenevir Yağı)

1974 yılında, The Medical College of Virginia (Virginia Eyaleti, Tıp Üniversitesi)’ne; Cannabis yağının insan bağışıklık sistemine yaptığı zararları araştırması için, Milli Sağlık Kurumu tarafından kaynak aktarılır. Ancak, araştırma sonuçları geldiğinde, kanser hücrelerine sahip farelerde, THC tedavisi sonucu, tümörlerin gerilediği ve hiç tümör olmayan farelerde ise yaşam sürelerini %40 oranında artırdığı görülür.

DEA (Amerikan Uyuşturucu ile Mücadele Merkezi), derhal bu araştırmayı sonlandırır. Jack Herer‘in aktarımına göre de, 2 yıl sonra Başkan Gerald Ford, bütün halka açık cannabis araştırmalarını sonlandırır ve büyük ilaç şirketlerinin sentetik THC geliştirmelerine ayrıcalık tanır.


Rick Simpson

Rick Simpson, 25 yıl hastanede asbest borularının kaplanmasında çalışır ve ağır bir şekilde rahatsızlanır (1997).

Yoğun bakıma kaldırılır, sayısız tedavi uygulanır. Sentetik ilaçlarla Zombiye döndüğü yıllarda, günde 1000mg Tegretol aldığından neredeyse hiçbir şey hatırlamıyordu. Bir gün Kanada’da yayınlanan Dr. David Suzuki’nin “The Nature of Things“şovunu seyreder. İzlediği bölüm, Cannabis yağının ilaç olarak kullanması hakkında idi.

Rick Simpson
, bir türlü yanıt vermeyen tedavi ve içinde bulunduğu kötü durumu doktoru ile tartışır ancak doktoru ısrarla böyle bir tedaviyi ya da ilave desteği almasını onaylamaz. Ancak, 2001‘e gelindiğinde Simpson aldığı ilaçlardan ötürü, tam bir “Kimyasal Zombi“ye dönüşmüştür. Doktoru tarafından “artık bilinen bütün tedavi yollarının denendiği ve sonuçsuz kaldığı” konusunda bilgilendirilir.

Simpson, Cannabis Bitkisinin Yağını Çıkararak Kullanmaya Başlar

Vücudun alınan dozaja alışması için yavaş yavaş miktarını artırır. Simpson’un anlatımına göre, “sistemin kendisinden vazgeçmesinden sonra, yağ yapıp düzenli olarak kullanmaya başlar. Bir kaç ay içerisinde etrafındakiler farkı görmeye başlar. Ağrıları azalır, uyuyabileceği bir düzene girer. Kilo verir ve 20 yaş daha genç göründüğünü” söyler.

2003‘e gelindiğinde, vücudunun çeşitli yerlerinde kanser olduğundan şüphelenilen noktalar ameliyatla alınır. Gelen netice de kanser olduğu yönündedir. Simpson, Cannabis yağını söz konusu yaralara uygular ve bandajlar. Bir kaç gün içerisinde (4gün) söz konusu yaralarda hızla iyleşme gözlemler. Şişkinlik iner ve zaman içerisinde yaralar kapanır. Tekrar doktor kontrolüne gittiğinde, kanser temiz sonucu alır.

Rick Simpson Cannabis Yağı Tedavisi

Bu tarihten sonra, Simpson etrafındaki insanlara ücretsiz Cannabis Oil tedavisi uygular. Hatta 4. seviyeye ilerlemiş kanser vakalarında dahi %70 oranında iyleşme kaydeder. Tuttuğu istatistiklerde, tedavinin yaramadığı hastaların, kemoterapiye fazla maruz kalmaları veya gerçekten de çok geç kalınması sebebiyleydi.

Bu haberin yayılması üzerine Kanada Kraliyet Atlı Muhafızları, Simpson’un mülküne baskın düzenler, bütün bitkilere ve yağa el koyar. Ancak 2005’e kadar hiç birşey le suçlanamaz. 2007‘de ise devlet organizeli bir senaryo ile mahkeme karşısına çıkartılır. Mahkeme ve jüri tam bir senaryo üzerinde hareket eder. Simpson’un yardım ettiği 48 hastanın yeminli ifadelerini kabul etmeyeceğini açıklar. Dahası, Simpson’un tuttuğu notlar, videolar, hastaların durumlarına dair gelişmeleri de görmeyi reddeder. Jüri Simpson’u her konuda suçlu bulur.

Run From the Cure

Ancak internet sağ olsun, film yapımcısı Christian Laurette, Rick Simpson’un hikayesini “Run From the Cure” adıyla dünyaya yayar. Kısa zamanda yüzbinlerce insan tarafından izlenir. Kısa zaman içinde Jack Herer, Simpson’un en büyük destekçisi olur.

Esas heyecan verici gelişme 2009 yılında,  Madrid Biology at Complutense Üniversitesi biokimya ekibi Manuel Guzman liderliğinde, Cannaboidlerin Kanser Tedavisinde kullanmaya başlar. 1974’te Virginia da ki benzer çalışmaların ötesinde, bu tedavilerde gerçek kanser hastaları kullanırlar.

Sonuçlar Nisan 2009’da “Journal of Clinical Investigation”da yayımlanır. Söz konusu makalenin orjinaline buradan ulaşabilirsiniz: Makale İspanyol araştırmacılar, THC’nin kanser hücrelerini yok ederken, sağlıklı hücreleri koruduğunu gözlemledi. (Hight Times‘ Kasım 2013 Makalesinden alıntıdır.)

Simpson’un Tedavide Kullandığı Alanlardan Bazılarını Not Düşersek;

Cilt Kanseri, habis tümörler, Glaucoma, Arthritis, Internal Cancers (kategori 4 seviyesinde olanlar bile), Diyabetik Ülser, Diyabet vs.

Güncel bir dip not daha düşmek gerekirse;

ABD’li ünlü komedyen ve cannabis aktivisti Tommy Chong‘da kendisine konulan “prostat kanseri”ni Rick Simpson ile tedavi edeceğini televizyonladan ilan etmiştir. Tedavi sonucu Chong’un kanseri iyileşmiş ve 80 yaşına yaklaşan aktör halen düzenli olarak cannabis tüketmeye ve katıldığı her mecrada savunuculuğunu yapmaya devam etmektedir.


Nekadar ve Nasıl Tüketmeli

Her hastalığın ve hastanın durumu farklı olmasına rağmen, ortalama bir miktar söylenmesi gerekirse bunu gene Rick Simpson’un kendisine dayandıralım. Simpson’a göre ciddi rahatsızlıkların tedavisinde 60 gram Cannabis Yağının tüketilmesi gerekir. 60gram/ml yağın tüketilmesi de, yaklaşık olarak 90 gün sürüyor. Simpson günde 3 kere, yarım pirinç tanesi kadar bir miktarın alınmasıyla başlamayı öneriyor. Sabah, akşam ve yatmadan 1 saat önce olmak üzere her 8 saatte bir, günde 3 kere.

Söz konusu dozajla başlayan hastalar, yağın kendine getirdiği cannabis etkilerini daha az hissetmeye başladığı zaman, ki bu aşa yukarı 4 günde bir, aldığı dozayı katlar. Tabi hiç birimiz, aynı değiliz. Kimi bir kaç günde bu tolereyi geliştirirken, kiminde biraz daha uzun sürebilir. Simpson’un bu tedavilerde önerdiği İndica ağırlıklı Cannabis türleridir. Hastanın günde 1ml/gr doza ulaşması 3ila 5 haftayı bulabilir. Bu dozaja ulaşan hasta, aynı dozajda tedavisi bitene kadar devam eder. Söz konusu enformasyonun detayları için, Simpson’un sayfasını okuyabilirsiniz : Dozaj

Peki bu ilacı nasıl tüketebilir: Her hasta kendine en uygun yöntemi seçebilir. şırıngaya çekilmiş Rick S.Oil ağıza damlatılarak yutulabilir, Vape-pen ile veya vaporizer ile tüketilebilir. DAB olarak içilebilir vs

Kenevir (Cannabis) hakkında ki bu yazılarımız ilginizi çekebilir:

Kaynak: https://jointcan06.blogspot.com

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu