Medical Cannabis - Kenevir Yağı

Kanada’da Keyif İçin Esrar (Kenevir) Kullanımı ve Üretimi Yasallaştı

Kanada Senatosu, ülkede esrar üretimi, satışı ve kullanımını yasallaştıran yasa tasarısını onayladı. Kanada, dünyada esrarın yasallaştığı yedinci ülke oldu. Esrar, dünyanın birçok ülkesinde uyuşturucu madde olarak kabul ediliyor ve üretimi, satışı ve kullanımı yasak maddeler arasında yer alıyor

Kanada’da Esrar Kullanımı Artık Serbest

Kanada Senatosu, keyif amaçlı esrar kullanımını yasallaştıran tasarıyı onayladı. Böylece Kanada, esrar kullanımına izin veren yedi ülkeden biri oldu.Kanada'da Keyif İçin Esrar (Kenevir) Kullanımı ve Üretimi Yasallaştı

Temsilciler Meclisi’nin revize ettiği tasarı Senato’da 52’ye karşı 29 oyla kabul edildi. Ülkede yasal esrar satışına 8-12 hafta içerisinde başlanması bekleniyor.

Başbakan Justin Trudeau’nun liderlik ettiği Liberaller’in 2015’teki seçim kampanyasında verdiği önemli vaatlerden biri de esrar kullanımının yasallaştırılmasıydı. Liberaller, bu yolla esrar yaşı küçük kullanıcılara ulaşmasının engellenebileceğini ve suç oranlarının düşeceğini savunuyor.

Esrar (Kenevir) ile ilgili diğer yazılarımız ilginizi çekebilir:

Başbakan Trudeau Twitter Hesabından Açıklama Yaptı

Senato’nun kararının ardından Twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklama yapan Başbakan Trudeau, “Çocuklarımızın marijuanaya ulaşması ve suçluların kazançlarını arttırması çok kolaydı. Bugün bunu değiştirdik. Marijuanayı yasallaştıran ve düzenleyen planımız Senato’dan geçti” ifadelerini kullandı.

Esrarı tamamen serbest bırakan ilk büyük ekonomi olan Kanada’daki düzenlemelerin, aynı yolu izlemeye niyetli diğer ülkeler ve Kanada’daki marijuana şirketlerine yatırım yapan küresel şirketler tarafından yakından izlenmesi bekleniyor.

Esrarın keyif için kullanılmasının önünü açan yasal düzenleme ülkede satışa sunulacak marihuana üretiminin federal hükümet tarafından denetlenmesini öngörüyor. Ancak satışa dair kararları yerel yönetimler verecek.

Esrar üretimi, kullanımı ve satışı daha önce Avusturya, Hollanda, İspanya, Uruguay, Jamaika ve Güney Afrika’da serbest bırakılmıştı. Öte yandan ABD’nin 8 eyaletinde de esrar yasal olarak satılabiliyor ve kullanılabiliyor.

Esrar (Kenevir) ile ilgili diğer yazılarımız ilginizi çekebilir:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu