Medical Cannabis - Kenevir YağıKanser

Doktorların 9 Ay Ömür Biçtiği Adam, Kenevir Yağı ile Kurtuldu

Kenevir yağı içerek beyninde bulunan tümörün büyümesini engelledi. Beynindeki tümörden dolayı doktorların yaşaması için 9 ay verdiği 38 yaşındaki Kieran McCrory.

Doktorların 9 Ay Ömür Biçtiği Beyin Tümörü Olan Adam, Kenevir Yağıyla Kurtuldu

Ölümcül beyin tümörü hastalığa yakalanan İrlanda’nın Omag şehrinde yaşayan 38 yaşındaki Kieran McCrory, yasa dışı kenevir yağı kullanarak beynindeki tümörün büyümesini engellediğini iddia etti. Hasta adama 2 yıl önce doktorlar 9 aylık ömrünün kaldığını söylediler. Ama bir yıl boyunca marihuana yağı alan bir çocuk babası McCrory, hastaneye gittiğinde doktor, beyindeki tümörün büyümesinin durduğunu ve şu aşamada her başka bir tedaviye ihtiyacı olmadığını söyledi.

kenevir yağı kieran mccrory

“Küçük Bir Işık Görmek Güzel”

BBC Ulster radyosuna röportaj veren McCrory, marihuana yağını kullanmaya devam ederek beynindeki tümörü küçültmeyi ümit ettiğini belirterek şöyle konuştu; “bu gezegende eşim ve çocuğum ile uzun bir süre geçireceğim konusunda iyimser olabilirim. Küçük bir ışık görmek güzel, esasında tümör kendi ekseninde durdu. Bundan dolayı artık beynin diğer taraflarına yayılmıyor ve artık hiç büyümüyor.”

“80 Yaşına Kadar Yaşamak İstiyorum”

McCrory, marihuana yağı kullanması hakkında da şunları belirtti, “sadece yaşamak istiyorum, kimseye zarar vermiyorum, kimseye uyuşturucu satmıyorum ve uyuşturucu fabrikası işletmiyorum. Bu yağı yaşamımın sonuna kadar alacağım. Çünkü 80 yaşına kadar yaşamak istiyorum.”

2 Yıl Önce Teşhis Konuldu

38 yaşında ki McCrory’a 2 yıl önce beyin tümörü teşhisi konulmuştu. Eski sağlığına kavuşmak için geçen beyin ameliyatı ve radyasyon tedavisi aldı ama doktor kendisine çok kısa bir ömrünün kaldığını söylemesi üzerine marihuana yağı almaya başladı ve sağlığında büyük bir değişime tanıklık etti. Birleşik Krallık yasalarına göre tıbbi amaçlar için marihuana kullanımı yasak ama kanser araştırması için serbest olması konusunda şu an 2 çalışma yapılıyor.

“Güvenli Bir Kanıt Yok”

Çalışmalar ile ilgili konuşan bir yetkili, kenevir de bulunan ve aktif kimyasal olan kanabinoidin laboratuvar ve hayvan tümörler üzerinde farklı etkilere sahip olduğunu söyledi. Ama şu anda klinik deneklerde marihuana yağının kanser hastalarında güvenli bir şekilde kullanılabileceğine dair kanıt olmadığını belirtti.

Kenevir Yağı Amerika’da 23 Eyalette Serbest

Marihuana Birleşik Krallık’ta B sınıfı yasa dışı ilaç olarak sınıflandırılmış ama türemiş kenevirin doku tedavisinde kullanılmasına izin veriliyor.

Marihuana yağının Amerika’nın 23 eyaletinde kullanılmasına izin veriliyor ve diğer eyaletlerde marihuana kullanımı yasallaşmayı bekliyor.

Bu yazılarımız ilginizi çekebilir:

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu