Psikoloji

Dış Görünüşün Harika Peki Ya Kalbin Ne Durumda?

Dış görünüşün harika peki ya kalbin ne durumda? Vitrinin etkili olabilir. Dış görünüşün karşındaki birisi için, karşı cinsi etkilemek için kullanılabilir. Ama senin kalbinde sunabileceğin bir şey yoksa, kalbinin içi boşsa vitrin ne işe yarar?


Kendini gerçekten tanıyor musun?

Sen gerçekte iç dünyandan kopuksan, nasıl gerçek bir ilişki kurabilirsin?

İlişkiye girdiğinde, er ya da geç saklandığın bu maskenin arkasındaki gerçekte olduğun şey ortaya çıkacak. O zaman da bu kaos, acı ve hüzünden başka bir şey yaratamayacak. Bir çok insan gerçekten sevdiğini iddia eder, ama gerçekten sevebilmek için önce senin kendine aşk duyman gerekir.

Böylece sevgi beklentisiz bir biçimde senin içinden kendiliğinden taşar. Kendi özünü bulmadığında, dış görünüşün karşındaki tarafından sadece kullanılır ve bir tarafa atılır. İnsanlar olarak aradığımız derinlerde samimiyettir, sıcaklıktır, huzurlu olmaktır, gerçek bir dostane yaklaşımın sana uzanmasıdır. Kalbin yani kendini gerçekten tanıyor musun?

Gerçek bir sevgi ilişkisidir. Ancak önce bunların senin kendi iç dünyanda kendin tarafından keşfedilmesi gerekir. Mantık gayet basit ceplerin boşsa bir şey veremezsin. Verir gibi yapsan da cepler boştur, bir şey çıkmaz. Sever gibi yaptığında da aynı şey olur. Gerçek bir ilişki kurmanın başka yolu yoktur. Kendi içinde bunlara sahip değilsen ilişki için hiçbir şey ortaya koyamazsın.

Dolayısı ile senin için en büyük değişim aslında kendin olmaktır. İçindeki sahtelikleri, bağımlılıkları temizlediğinde gerçek değişim budur. Ve unutmamalısın ki başkasını kendin için değiştirmeye çalışmak kendini değiştirmekten kaçmaktır.

Sadece dışarıyı, yani bedenini güzelleştirmeye odaklanarak içeriyi es geçen, içeriyi unutan bir insan nasıl sevgide yaşayabilir? Nasıl aşık olabilir ki? Nasıl gerçekten sevgi dolu bir ilişki yaşayabilir ki? içerisi kendisi tarafından bu kadar sevgiye açken, kuruyken? Dışımızda yaşadığımız her şey, yaşamın bize sunduğu deneyimler bütünüdür.

Ve bizler sadece dışarıya odaklandığımızda, kendi kalbimizdeki sevgiyle ruhumuzu, içsel anlayışımızı besleyip büyütmediğimiz için ilizyonlar dünyasında, egonun rüyasında kaybolur gideriz. İçimizde ise, kalbimizin merkezinde ise gerçeği idrak ederiz. Bu nedenle kalp merkezli yaşamak, kendin merkezini bularak hayatı deneyimlemek gerçekten yaşamanın anahtarıdır.

Bu yazıları okuyan zihnin ama hisseden kalbin olsun. Hitap ettiğim önce kalbindir.


Candaş Sakallı Kimdir?

Candaş Sakallı

12 Ekim 1987 yılında Kuzey Kıbrıs Lefkoşa’da doğdu. ilk orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Ardından özel bir şirkette sağlık sektöründe çalışmaya başladı. Çocukluk yıllarından beri kendi iç dünyasından gelen kendini farklı, yalnız ve sanki içinde tamamlanması gereken eksik bir şey varmış gibi var olan hisleri büyüdükçe onu yaşamı daha derin bir seviyede sorgulamaya yönlendirdi. Küçük yaşlardan yetişkinlik dönemine kadar, bir taraftan kim olduğunu ve neden bu dünyada yaşadığını merak eden içsel sezgileri, bir taraftan da toplumsal, iş ve aile hayatının getirdiği gündelik yaşamda ilerlerken, 2010 yılında geçirmiş olduğu bir trafik kazası sonucu bir anda kendini içinde bulduğu depresyonla birlikte tüm hayatını derin bir düzlemde sorgulamaya koyuldu. Bu süreçte kendi Ruhuna, içsel olarak uygun hissettiği için farkındalıkla ilgili çeşitli gelişim ve dönüşüm eğitim programlarına katıldı.

Yaşam koçluğu eğitimlerinin ardından iki yıl boyunca kendi üzerinde kendini keşfetme ve bilinçaltı dönüşüm çalışmaları ile kendi yaşamında uygulamalı olarak dönüşümsel deneyimler elde etti. 2012 ve sonrasında içsel yolculukla ilgili meditatif bilinç dönüşümü çalışmaları ile kendi özünü keşfetmeye başladığı dönemde kendi içinde var olan yeteneklerin farkına varmaya başladı.

Her fırsatta insanın her konuda kendi kendini terapi edebilecek güce sahip olduğunu dile getiren candaş sağlıklı ve başarılı bir birey olmak ve yaşamı bütün olarak algılamak için Ruh | Zihin | Beden üçlemesinin bir bütün olarak ele alınması gerektiğinin farkına vardı. Böylelikle 2012’de Ruh | Zihin | Beden dengesi üzerine uygulamalı bireysel dönüşüm çalışmaları yapmaya başlamış oldu.

Candaş Sakallı Günümüzde halen sürdürmüş olduğu 6 yılı aşkın aktif profesyonel Bireysel Yaşam Danışmanlığı ve toplu olarak düzenlendiği etkinlik deneyimlerinden yola çıkarak oluşturduğu farkındalıkla dönüşümsel eğitim programları ile insanların gerçek potansiyellerini keşfetmelerini amaçlıyor.

Candaş Sakallı’nın Diğer Yazıları

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu