Kanser

Karbonat ve Limon: Kanser İyileştirici Kombinasyon

Kanser oranları artıyor ve insanlar bu riskleri önlemek için genellikle doğal yöntemler arıyorlar. Geleneksel tedaviler ile ilişkili ciddi ve istenmeyen yan etkiler o kadar fazladır ki hastalar kanser gelişimi konusundaki endişeleri bir bakıma oldukça haklıdır ve birçok insanı doğal sağlık ve sağlıklı yaşam yoluna yöneltir.

Karbonat ve limon suyu kanserin önlenmesi yerine temizlik için daha uygun garip bir kombinasyon gibi görünebilir. Bununla birlikte, bu kombinasyonun alkalitesi onu çok özel kılan şeydir.

Kanser Tedavisinde Karbonat ve Limon

Kanser karbonat ve limonBirçok çalışma, daha düşük bir pH seviyesinin, tümör büyümesini ve kanser hücresi proliferasyonunu artırabileceğini göstermiştir. Kanser Araştırmaları tarafından yayınlanan bir çalışmada, karbonat için kimyasal isim olan sodyum bikarbonatın, bir tümör çevresindeki dokuları hemen alkalileştirme kabiliyetine sahip olduğu bulunmuştur. Bu önemlidir çünkü alkali ortamlar tümör büyümesini engellemeye yardımcı olur. Ayrıca, ortamın alkalikliğinin arttırılmasının, metastaz veya kanserli hücrelerin vücudun diğer kısımlarına yayılmasını azalttığı bulunmuştur.

Biri düşünebilir, “Ama limon asidik değil mi? Bu onları benim için kötü yapmaz mıydı? ”Ve bunu düşünmekle kesinlikle haklısınız. Limon gerçekten tüketilmeden önce çok asidik bir meyvedir, ancak mineral içeriği de vücutta çok alkalize edici bir içeriğe sahiptir.

Limon

Limon mikrobesinlerle yüklüdür. Limonoidler, limon suyunda bulunan besin bileşenleridir. Bu bileşiklerin anti-kanserojen olduğu bulunmuştur. Limon da inanılmaz bir antioksidan vitamin olan C vitamini açısından zengindir. C vitamini, belirli kanserlerin tedavisi için alternatif bir tedavi olarak halihazırda kullanılmaktadır. Çalışmalar, birkaç geleneksel kanser tedavisi ilacından bile daha etkili olabileceğini göstermiştir. Bir çalışma limon ekstraktının, Adriamisin olarak bilinen ana kemoterapi ilacından kansere karşı 10.000 kat daha güçlü olduğunu göstermiştir.

Limon suyu ve karbonatı birleştirmek, iyi sağlığı desteklemek ve kanseri önlemek için güçlü bir doğal çözümdür. Bu kombinasyon, vücutta ki alkali durumun teşvik edilmesine yardımcı olur ve kanserin büyümesini ve gelişimini engellemenin harika bir yoludur. Limon ve karbonat almanın en iyi yolu basit bir reçetedir. Sadece 200gr limon suyu içine bir çay kaşığı karbonat ekleyin. Çözeltiyi seyreltmek ve daha lezzetli hale getirmek için temiz, filtrelenmiş su kullanabilirsiniz.

Limon ve karbonata ek olarak, sağlığınızı iyileştirmek ve korumak için yiyebileceğiniz diğer birçok gıda vardır. Uzak durmayı tercih ettiğiniz şeyler de önemlidir. Kırmızı etler, süt ürünleri, rafine edilmiş tahıllar ve ilave şekerler daha asidik gıdalar olma eğilimindedir; çoğu meyve, sebze, kabuklu yemiş ve tohum, doğal olarak alkaliliği arttırmak için mükemmeldir. Lahana, avokado, brokoli, domates, keten tohumu, ıspanak, greyfurt ve karpuz, alkali durumun gelişmesine yardımcı olacak gıdalardandır.

Bu yazılarımız ilginizi çekebilir: 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu