Sağlık

Yalın Ayak Yürümenin Bilimsel Olarak Sağlığa Faydaları

Yalın ayak yürüme... Topraklanma, çorap veya ayakkabı olmadan doğrudan yere basarak gerçekleşir. Bu enerjiyi depolamak ve Dünya’nın kendisinden yayılan enerjinin tam etkisinden yararlanmak için mükemmel bir yoldur.

yalın ayak yürümeYalın Ayak Yürüme (Topraklanma)

Bunun sadece spiritüel olduğunu düşünüyor olabilirsiniz fakat arkasında bilim var. Ayağınızı doğrudan yere basmak, tabanlarımızda bulunan  negatif elektronları emmeye yardımcı olur. Bu vücudunuzu Dünya’nın ki ile aynı negatif yüklü elektrik potansiyelinde tutmanıza yardımcı olabilir. Sadece birkaç yıl önce Çevre ve Halk Sağlığı Dergisinde (Journal of Environmental and Public Health)  yayınlanan “Topraklanma: İnsan Vücudunu, Yerin Yüzey Elektronlarına Bağlamanın Sağlıkla İlgili Olma Olasılıkları” başlıklı bir çalışma, topraklama işlevinin kendisinin birçok kronik dejeneratif hastalık için potansiyel bir tedavi olabileceğini önermektedir.

Yalın ayak yürüdüğümüzde; kronik stres, iltihaplanma, kötü uyku, ağrı ve daha pek çok şeyden korunduğumuz sonucuna varıldı. Geçmişten günümüze yapılan araştırmalar da, kendi içinde topraklama yapmanın sağlığımız için güneş ve  su kadar önemli bir rol oynadığını ortaya çıkarmıştır . Toprağın psikolojik etkilerini ve bununla birlikte gelen tüm faydaları teyit eden epeyce çalışma vardır.

Topraklanma, insanın bildiği en güçlü antioksidanlardan biridir. Vücudumuzdaki stres hormonları temel alındığında normalleşmeye başlar ve bu bize çeşitli şekillerde yardımcı olabilir. Kendinize topraklanmaya başlamak istiyorsanız, yapmanız gereken tek şey ayakkabılarınız ve çoraplarınız olmadan dışarı çıkmaktır. Gerçekten çok basit!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu