Sağlık

Kas Gevşetici Krem Nasıl Kullanılır  

Teknolojinin gelişmesiyle sürekli bilgisayarlarla dolayısıyla masa başından iş yürütmek, her boş zamanda akıllı telefonlarla vakit geçirmek, yaz sıcaklarından kaçıp klima karşısında serinlemek derken bunların her biri boyun-bel bölgesi kaslarının aşırı gerilmesine yani tutulmasına yol açıyor

Bunlar da günlerce sürebilen ağrı ve sancıları beraberinde getiriyor. Ayrıca burkulma, ezilme, incinme gibi durumlar da günlük rutinimizi olumsuz etkileyerek hareketi de kısıtlıyor.

Kas Gevşetici Kullanımı

Kas Gevşetici ve Boyun Ağrısı Bu sorunlardan kısa sürede kurtulmak için kullanılan krem ve kapsüller yardıma yetişiyor. Kas gevşetici kremler arasında çok sık kullanılan Muscoflex nedir ve nasıl kullanılır sorularının cevabını yazımızda bulabilir ve bu şikayetlerden hemen kurtulabilirsiniz!

Muscoflex nedir ve nasıl kullanılır?

Boyun tutulması, bel ağrısı, sırt ağrısı, ayak burkulması gibi birçok nedenle kas kasılmaları ağrılı bir şekilde kendini gösteriyor. Günlerce geçmek bilmeyen bu ağrı çok rahatsız edici olduğundan Muscoflex gibi kas gevşetici kremler imdada yetişiyor.

Bu jelin kullanımında dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer alıyor:

  • Ciltte yara, egzama, enfeksiyon, isilik gibi bölgeler varsa buralara kullanılmamalıdır.
  • Jelin sürüldüğü bölgeye göre, uygulandıktan sonra cildin emmesi ve kuruduktan sonra giyinilmesi önerilir.
  • Kullanımından en az bir saat sonra duş yapılmamalıdır.
  • Uygulama bölgesi bezle sarılmamalı, sıcak havlu ya da su torbası gibi uygulamalardan kaçınılmalıdır.
  • 15 yaşından küçük çocuklarda, hamilelik ve emzirme dönemlerinde kullanımından kaçınılmalıdır.

Muscoflex jel kullanırken günde 2 veya 3 defa ince bir tabaka halinde ağrılı bölgeye sürmek ve hafif masaj yaparak uygulamak yeterli oluyor. Bu ilacın kullanımını sakıncalı hale getiren durumlardan biri, hamilelik ve emzirme döneminde kullanıldığında ortaya çıkarabileceği etkilerdir.

Gebelikte Kas Gevşetici Kullanımı

Hamilelikte Kullanımı: Gebelikte Muscoflex gibi tüm kas gevşeticilerin kullanımı risklidir. Hamilelik dönemi ilerledikçe vücudun ağırlık merkezinde değişiklikler meydana gelir. Bu nedenle anne adaylarının sık sık bel ağrısından yakındığı bilinir. Bel ağrısı kendini çok ciddi boyutta gösterdiği zamanlarda, kas gevşetici ilaçların kullanımı düşünülür ancak bu jeller cilt tarafından emildiğinde bebek için zararlı olabilir. Özellikle bebeklerde kalp rahatsızlıklarını tetikleyici olduğu düşünülen kas gevşetici ilaçların gebelik döneminde kullanılması önerilmemektedir.

Emzirme döneminde de aynı durum geçerlidir. Kas gevşetici merhem veya kapsül fark etmeksizin, bunların içindeki etken maddeleri anne sütüne geçerek bebeğin toksik maddelere maruz kalmasına yol açabilir.

Muscoflex jel yerine kapsül seçeneği de bulunmaktadır. Ağrının bulunduğu bölgedeki zedelenme, incinme cilt yüzeyine daha yakınsa jel kullanımı daha hızlı sonuç verebilir. Daha derinden hissedilen kas spazmları ve ağrılar için kapsül kullanmak etkili olabilir.

Fiyatı:  Muscoflex jel 16.42 TL’den satışa sunuluyor ve eczanelerden reçetesiz olarak satın alınabiliyor.

Boyun tutulması, burkulma, incinme gibi ağrının sebebini bildiğiniz veya doktora gidemeyeceğiniz durumlarda, bu şikayetlerden bir an önce kurtulmak için eczaneden kolayca alabilirsiniz. Bu ilacın olmadığı zamanlarda aynı etkilere sahip, farklı ilaç firmalarının Muscoflex eşdeğeri olarak sunduğu Cureflex jel, Diclomec Plus jel, Megaflex kapsül ve Muscoflex kapsül seçeneklerini de kullanabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu