Vegan Brownie Tarifi

  0
  (Last Updated On: 8 Şubat 2019)

  Tarifte elbette un kullanabilirsiniz, özenle hazırlanan brownie harcı kek kalıbına alınıp elbette fırında pişirilebilirdi. Ancak vegan brownie tarifi aynı zamanda raw food (çiğ beslenme) beslenme alışkanlığına sahip olan insanlara da hitap ediyor. Oldukça sağlıklı goji berry, hurma, kuru yemişler, keçi boynuzu tozu-pekmezi ve kakao içeriyor

  Tarifi Yazdır
  Vegan Brownie Tarifi
  Tarifte elbette un kullanabilirsiniz, özenle hazırlanan brownie harcı kek kalıbına alınıp elbette fırında pişirilebilirdi. Ancak vegan brownie tarifi aynı zamanda raw food (çiğ beslenme) beslenme alışkanlığına sahip olan insanlara da hitap ediyor. Oldukça sağlıklı goji berry, hurma, kuru yemişler, keçi boynuzu tozu-pekmezi ve kakao içeriyor.
  Mutfak Anonim
  Hazırlık süresi 45 Dakika
  Pişirme süresi 0 Dakika
  Porsiyon
  Kişilik
  Malzemeler
  Mutfak Anonim
  Hazırlık süresi 45 Dakika
  Pişirme süresi 0 Dakika
  Porsiyon
  Kişilik
  Malzemeler
  Yapılışı
  1. Kurutulmuş hurma ve goji berry meyvelerini, çekirdeklerini çıkardıktan sonra ılık suda yaklaşık yarım saat kadar bekletin.
  2. Suyunu süzdürdüğünüz hurmaları, küçük parçalar halinde doğradıktan sonra rondoya alın.
  3. Kabuksuz iç bademleri hurma parçalarıyla birlikte rondoda toz haline gelene kadar çekin. Hurma püresinin yoğunluğuna göre kıvamı ayarlamak için suyu ekleyin.
  4. Suyunu süzdürdüğünüz goji berry, dark kakao, keçi boynuzu tozu ve pekmezini katıp karıştırma işlemini rondoda sürdürün.
  5. Kabuksuz Antep fıstıklarını ayrı bir yerde iri parçalar halinde çekin ya da havanda dövün. Tatlı harcına ekleyip bir kaşık yardımıyla karıştırın.
  6. Geniş bir tepsi ya da kek kalıbının tabanını streç filmle kapladıktan sonra brownie harcını kalıba yayın. Üzerini düzeltip streç filmle kapladıktan sonra kıvam alması için tatlıyı buzdolabına kaldırın.
  7. Uzun bir süre buzdolabında beklettiğiniz brownie'yi, keskin bir bıçak yardımıyla dilimledikten sonra sevdiklerinizle paylaşın.
  Tarif ile ilgili notlar

  Püf Noktası: Kurutulmuş hurmaları ılık suda daha uzun süre bekletebilir suyunu süzdükten sonra brownie yapımında kullanabilirsiniz.Kabuklarının kolayca soyulması için Antep fıstığı ve badem kabuklarını önceden ılık suda bekletebilirsiniz.

  Servis Önerisi: Hurma yeterince tatlı olduğundan pekmez ya da herhangi bir  tatlandırıcı eklemeden de tatlıyı hazırlayabilirsiniz.Tatlıyı, küçük dilimler halinde kişi sayısını çoğaltarak da servis edebilirsiniz.
  Afiyetler.

   

  [Toplam:3    Ortalama:5/5]

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here