Alkali Beslenme zihinsel perormansı arttırır.

Alkali Beslenme zihinsel perormansı arttırır.

Alkali beslenme sağlığı korumaya vücudun en  küçük birimi olan hücrenin sağlığını koruyarak başlar. Milyarlarca hücrenin biraraya gelmesiyle oluşan bir organizma olarak sağlıklı hücrenin  iki temel ihtiyacı var. İlki hücreye ihtiyacı olan besinleri vermek (alkali besinler), ikincisi hücrenin artıkları olan  toksinleri (asit besinler) dışarı atmasını sağlamak. Bu başarıldığında hücre kendi ideal kimyasal asit-alkali dengesinde olur. Maksimum fonksiyon gösterir.

Beyindeki tüm hücreler ideal kimyasal dengede ise, depresyondan kurtulmak, daha hızlı karar vermek, analitik öğrenme hızının artması,hafızanın gelişmesi, hızlı reflexler,kreativitenin artması, daha iyi uyku, daha yüksek özgüven oluşur. Uzaktan bakıldığında bu sayılan özelliklere sahip olan kişilerlerin bu özelliklere doğuştan sahip olduğu sanılabir. Oysa beyin özel kimyasal maddelerin (hormonlar vs ) belli bir sistematikte çalıştığı bir tür canlı bilgisayardır ve potansiyalize edilebilir. Doğru alkali beslenme ve alkali yaşam konsepti ile bu ilerleme sağlanabilir.

Beyinde olduğu gibi tüm vücutta da alkali-asit dengesini korumak sağlığı korumanın ve mevcut performansı maksimize etmek mümkündür.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yazar Hakkında

Mutlu ve Sağlıklı

Mutlu ve Sağlıklı bir yaşam için yararlı doğal tedaviler ve güncel sağlık haberleri.